Doğrudan Erişim – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Doğrudan Erişim – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

22 Mart 2023 Direct Access gereksinimleri karşılamıyor sorunu Direct Access nedir 0
Yazılım Sisteminin Evrimi

Doğrudan Erişim

Sayılar gerçek veya skaler depolama ve doğrudan erişim sağlar. Sayılar da değişmez bir türdür, yani değerinin değiştirilmesi veya güncellenmesi yeni bir nesnenin tahsis edilmesiyle sonuçlanır. Bu aktivite elbette hem programcı hem de kullanıcı için şeffaftır, bu nedenle uygulamanın geliştirilme şeklini değiştirmemelidir.

Python’da dört tür sayı vardır: “düz” tamsayılar, uzun tamsayılar, kayan noktalı gerçek sayılar ve karmaşık sayılar. Bir değişkeni başka bir numaraya (yeniden) atayarak mevcut bir numarayı “güncelleyebilirsiniz”. Yeni değer, önceki değeriyle veya tamamen farklı bir sayıyla ilişkilendirilebilir.

Numaralar Nasıl Kaldırılır?

Normal şartlar altında, bir numarayı gerçekten “kaldırmazsınız”; sadece kullanmayı bırak! Bir sayı nesnesine yapılan başvuruyu gerçekten silmek istiyorsanız del ifadesini kullanmanız yeterlidir. Yeni bir nesneye atamadığınız sürece değişken adını kaldırdıktan sonra artık kullanamazsınız; aksi takdirde, bir NameError istisnasının oluşmasına neden olursunuz.

Tamam, sayıları nasıl oluşturacağınız ve güncelleyeceğiniz konusunda iyi bir fikriniz olduğuna göre, Python’un dört sayısal türüne bir göz atalım.

Python’da iki tür tamsayı vardır. Düz tamsayılar, günümüzde çoğu sistemde tanınan genel vanilya (32 bit) tamsayılardır. Python ayrıca uzun bir tamsayı boyutuna sahiptir; ancak bunlar, C uzunlarının sağladığı boyutu çok aşıyor. Her iki Python tamsayı türüne bir göz atacağız, ardından yalnızca Python tamsayı türleri için geçerli olan işleçlerin ve yerleşik işlevlerin açıklamasını takip edeceğiz.

(Düz) Tam Sayılar

Python’un “düz” tamsayıları, evrensel sayısal türdür. Python çalıştıran çoğu makine (32 bit), -231 ila 231-1, yani -2.147.483.648 ila 2.147.483.647 aralığı sağlar. İşte Python tamsayılarına bazı örnekler.

Python tamsayıları, C’de (işaretli) uzun sayılar olarak uygulanır. Tamsayılar normalde 10 tabanlı ondalık biçimde temsil edilir, ancak sekiz tabanlı veya onaltı tabanlı gösterimde de belirtilebilirler. Sekizli
değerlerin bir “0” ön eki vardır ve onaltılık değerlerin “0x” veya “0X” ön ekleri vardır.

Uzun Tamsayılar

Python uzun tamsayıları hakkında söylememiz gereken ilk şey, onları C veya diğer derlenmiş dillerdeki uzun tamsayılarla karıştırmamak; bu değerler tipik olarak 32 veya 64 bit boyutlarla sınırlıdır, oysa Python uzun tamsayıları yalnızca makinenizdeki (sanal) bellek miktarı. Yani çok L-O-N-G uzunlar olabiliyorlar.

Uzun tamsayılar, tamsayıların üst kümesidir ve düz tamsayıların aralığı uygulamanızınkini aştığında, yani -231’den küçük veya 231-1’den büyük olduğunda kullanışlıdır.

Uzun tamsayıların kullanımı, tamsayının sayısal değerine eklenen büyük veya küçük harf (L) veya (l) ile gösterilir. Değerler ondalık, sekizlik veya onaltılık olarak ifade edilebilir. Aşağıdakiler uzun tam sayıların örnekleridir.

Python, uzun tamsayıları belirtmek için büyük/küçük harfe duyarlı olmayan bir “L”yi desteklese de, “bir” ( 1 ) sayısıyla karıştırılmaması için yalnızca büyük “L” harfini kullanmanızı öneririz. Python yalnızca büyük “L” içeren uzun tamsayıları görüntüler.


Direct Access gereksinimleri karşılamıyor sorunu
Direct Access nedir
DirectAccess Windows 10 indir
Dma nedir
Dma nedir fitness
Dma ne işe yarar
Dma nedir kimya


Kayan Noktalı Gerçek Sayılar

Python’da değişkenler, C çiftleri, çift duyarlıklı kayan noktalı gerçek sayılar, doğrudan ondalık sayı veya bilimsel gösterimlerle gösterilebilen değerler olarak uygulanır. Bu 8 baytlık (64 bit) değerler, 52 bitin mantis’e, 11 bitin üsse tahsis edildiği (bu size yaklaşık ± 10308.25 aralık verir) ve IEEE 754 tanımına (52M/11E/1S) uygundur.

Kulağa hoş ve şık geliyor; ancak, alacağınız gerçek kesinlik miktarı (aralık ve taşma işleme ile birlikte) tamamen makinenin mimarisine ve ayrıca Python yorumlayıcınızı oluşturan derleyicinin uygulanmasına bağlıdır.

Kayan noktalı değerler, uygun yerde bir ondalık nokta ( . ) ve bilimsel gösterimi temsil eden isteğe bağlı bir “e” soneki ile gösterilir. Küçük harf ( e ) veya büyük harf ( E ) kullanabiliriz. “e” ile üs arasındaki pozitif (+) veya negatif (- ) işaretler, üssün işaretini gösterir. Böyle bir işaretin olmaması, pozitif bir üssü gösterir. İşte bazı kayan nokta değerleridir.

Bunun nedeni, herhangi bir gerçek sayının (pozitif veya negatif) kendisi ile çarpılmasının pozitif bir sayı vermesidir. Negatif bir sayı elde etmek için herhangi bir sayıyı kendisiyle nasıl çarpabilirsiniz? Böyle bir gerçek sayı yoktur. Böylece, on sekizinci yüzyılda matematikçiler hayali sayı i (veya j – okuduğunuz matematik kitabına bağlı olarak) denen bir şey icat ettiler.

Temelde bu özel sayı (veya kavram) etrafında yeni bir matematik dalı yaratıldı ve artık sayısal ve matematiksel uygulamalarda hayali sayılar kullanılıyor.

Gerçek bir sayı ile hayali bir sayının birleştirilmesi, karmaşık sayı olarak bilinen tek bir varlık oluşturur. Bir karmaşık sayı, x + yj ile gösterilen herhangi bir sıralı kayan noktalı gerçek sayı çiftidir (x, y), burada x bir karmaşık sayının gerçek kısmı ve y sanal kısmıdır.

İşte Python’un karmaşık sayıları desteklemesiyle ilgili bazı gerçekler:

● Hayali sayılar Python’da tek başına desteklenmez
● Karmaşık sayılar gerçek ve sanal kısımlardan oluşur
● Karmaşık bir sayı için sözdizimi: gerçek+görüntü j
● Hem gerçek hem de hayali bileşenler, kayan nokta değerleridir
● Hayali kısmın sonuna “J” harfi küçük ( j) veya büyük (J) eklenir.

Karmaşık Sayı Yerleşik Nitelikleri

Karmaşık sayılar, veri niteliklerine sahip nesnelere bir örnektir. Veri nitelikleri, ait oldukları karmaşık sayı nesnesinin gerçek ve sanal bileşenleridir. Karmaşık sayılar ayrıca, nesnenin karmaşık eşlenikini döndürerek çağrılabilen bir yöntem özniteliğine sahiptir.

Sayısal türler, standart işleç türünden özellikle sayılar için oluşturulmuş işleçlere ve hatta bazıları yalnızca tamsayı türleri için geçerli olan işleçlere kadar çok çeşitli işleçleri destekler.

Hatırlaması zor olabilir, ancak geçmişte bir çift sayı eklediğinizde, önemli olan sayılarınızı doğru yapmanızdı. Artı (+) işaretini kullanan toplama her zaman aynıydı. İçinde programlama dillerinde, farklı sayı türleri olduğu için bu o kadar kolay olmayabilir.

Bir çift tamsayı eklediğinizde, + tamsayı toplamayı temsil eder ve bir çift kayan noktalı sayı eklediğinizde, + çift duyarlıklı kayan nokta toplamayı temsil eder vb.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir