3D Çizimler Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

3D Çizimler Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

8 Ocak 2023 Autocad 3d çizim komutları Autocad 3d Çizim örnekleri dwg 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

3D Çizimler Oluşturma

Bu bölümde, 3D modellerinizin işlenmiş durağan görüntülerini oluşturmak için AutoCAD’de işleme araçlarını nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Bu araçlarla, modellerinize malzeme ekleyebilir, aydınlatmayı kontrol edebilir ve hatta çevre düzenlemesi ve insanlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca nesnelerin yansıması ve şeffaflığı üzerinde kontrol sahibi olursunuz ve havayı ayarlamanıza yardımcı olması için bitmap arka planları ekleyebilirsiniz.

UYARI : AutoCAD 2008 LT, bu bölümde açıklanan özelliklerin hiçbirini desteklemez. Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ Bir Hızlı İnceleme Oluşturma Oluşturma
◆ Güneşi Simüle Etmek
◆ Materyalleri Kullanmak
◆ Malzemeler ve Işıklar Kullanarak Efektler Oluşturma
◆ Doku Haritalarını Uygulama ve Ayarlama
◆ İşleme Seçeneklerini Anlama
◆ Daha İyi Görüntü Kontrolü İçin Kamera Ekleme
◆ İşlemlerinizi Yazdırma
◆ Doğal Işığı Simüle Etmek

Hızlı Çalışma Oluşturma Oluşturma

Bu bölüm boyunca, AutoCAD’in 3B modelleme araçları kullanılarak oluşturulmuş bir 3B modelle çalışacaksınız. Model, bir sokak köşesindeki iki binadan oluşmaktadır. Neyle başlamanız gerektiğine dair hızlı bir görünüm elde etmek için varsayılan oluşturma ayarlarını kullanarak başlayacaksınız:

1.front.dwg dosyasını açın.
2. İşleme kontrol panelinde İşleme aracını tıklayın.
3. İşleme penceresi görünür ve İşleme penceresi ekranında oluşturulan işlemeyi görürsünüz.

İşleme penceresi, işleme ayarlarını sağdaki bir sütunda görüntüler. Pencerenin altında, AutoCAD’in işlemeye verdiği adın yanı sıra piksel cinsinden işleme çözünürlüğünü, geçen süreyi ve işleme için kullanılan ön ayarı görürsünüz. Bu bölümde daha sonra bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Güneşi Simüle Etmek

AutoCAD, birkaç türde ışık kaynağı oluşturmanıza olanak tanır. Bir ışık kaynağı eklemezseniz, AutoCAD belirli bir yönü veya özelliği olmayan varsayılan bir aydınlatma kaynağı kullanır. Az önce yaptığınız işleme, modelinizi göstermek için varsayılan aydınlatmayı kullanır.

Ampul gibi davranan bir nokta ışığı, spot ışık veya Güneş gibi uzak bir ışık kaynağı gibi davranan yönlendirilmiş bir ışık ekleyebilirsiniz. AutoCAD ayrıca yılın zamanı ve günün saati için ayarlanabilen bir güneş ışığı seçeneği sunar. Bu güneş ışığı seçeneği, özellikle mimari modellerdeki gölge çalışmaları için önemlidir. Binanın biçimini ve bulunduğu yerle olan ilişkisini daha iyi anlamak için modele Güneş’i ekleyelim.

Güneşin konumunuz için ayarlandığından emin olarak başlayın:

1. İşleme penceresini kapatın; ardından, Işıklar kontrol paneli başlık çubuğundaki aşağıyı gösteren okları tıklatarak Işıklar kontrol panelini genişletin.
2. Işıklar kontrol panelindeki Güneş simgesine tıklayarak Güneş Durumu aracını açın. Diğer ışıklar kullanılırken varsayılan aydınlatmanın kapatılması gerektiğine dair sizi uyaran bir mesaj kutusu görürsünüz. Evet’i tıklayın.
3. Gösterildiği gibi, Işıklar kontrol panelinin genişletilmiş bölümünde Coğrafi Konum aracını tıklayın. Coğrafi Konum iletişim kutusu görünür.
4. Bu eğitimin hatırına, Facade modelinin San Francisco, California, ABD’de bir bina olduğunu varsayalım. Haritanın altındaki Bölge açılır listesinden Kuzey Amerika’yı seçin.
5. En Yakın Şehir açılır listesinden San Francisco, CA’yı bulun ve seçin. Enlem
ve iletişim kutusunun sol üst kısmındaki Boylam giriş kutuları, San Francisco’nun konumunu yansıtacak şekilde değişir. Listelenmeyen konumlar için, bu giriş kutularına değerleri manuel olarak girebilirsiniz.
6. Tamam’a tıklayın. Ardından, oluşturma için günün tarihini ve saatini ayarlamanız gerekir.
7. Işıklar kontrol panelinde Güneşi Düzenle aracını tıklayın.
8. Güneş Özellikleri paletinin Tarih giriş kutusuna 9/21/2007 yazın.
9. Sun Properties paletinin Time giriş kutusuna tıklayın ve açılır listeden 14:00 PM’i seçin.
10. İşleme kontrol panelinde İşleme aracını tıklayın. Render penceresi görünür ve gösterildiği gibi güneş ışığı seçeneği açıkken yeni bir render oluşturmaya başlar.

Artık Güneş’i eklediğinize göre, güneş ışığının oluşturduğu gölgeleri görebilirsiniz. İsterseniz Güneş için gölgeleri kapatabilirsiniz, ancak bunlar varsayılan olarak açıktır.


Autocad 3d çizim komutları
Autocad 3 boyutlu çizim pdf
Autocad 3d Çizim örnekleri dwg
AutoCAD 3D geçiş komutu
Autocad 3D çizim
AutoCAD 3D MODELLEME
Autocad 3d çizim Nasıl Yapılır
autocad 3d indir – gezginler


Kutup Kuzeyinin Ayarlanması

Gölge etütleri yapmak için bir çizime ışık kaynağı olarak Güneş’i dahil ediyorsanız, çiziminizi doğru bir şekilde yönlendirmeniz çok önemlidir. Çiziminizde kutup kuzeyinin yönünü ayarlamak için, Coğrafi Konum iletişim kutusundaki Kuzey Yönü ayarını kullanırsınız.

Bu ayarı kullanarak, aşağıdaki yollardan biriyle gerçek kuzeyi ayarlayabilirsiniz:

◆ Kuzey yönüne işaret etmek için grafikteki kuzey okuna tıklayın ve sürükleyin.
◆ Giriş kutusuna doğrudan bir değer girin.

Çemberlerin ve Yayların Pürüzsüzlüğünü İyileştirme

Bazen İşleme, Gizle veya Gölge aracını kullanırken katı veya bölgesel yayların eğri yerine parçalı göründüğünü fark edebilirsiniz. Bu, elle işlenmiş çizimler için mizanpajlar veya arka planlar oluşturmak için iyi olabilir, ancak son çizimler için yayların ve dairelerin düzgün eğriler olarak görünmesini istersiniz. Seçenekler iletişim kutusundaki bir ayar aracılığıyla gizli, işlenmiş veya gölgeli görünümlerinizdeki yayların doğruluğunu ayarlayabilirsiniz.

Yayların düzgünlüğünü iyileştirmek için Seçenekler iletişim kutusunun Görüntü sekmesinde İşlenen Nesne Düzgünlüğü ayarını değiştirebilirsiniz. Varsayılan değeri 0,5’tir, ancak yönlü eğrileri yumuşatmak için bunu 10’a kadar artırabilirsiniz.

Facade.dwg modelinde, girişteki kemeri bir dizi düz parça yerine düz bir yay olarak işlemek için İşlenen Nesne Düzgünlüğünü 1,5 olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarı Facetres sistem değişkenini kullanarak da yapabilirsiniz.

Uzak Bir Işık Ekleme

Oluşturma, size gölgelerin nasıl düşeceği konusunda oldukça doğru bir fikir verir. Bir gölge çalışması yapıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bu olabilir. Örneğin, gösterildiği gibi bir caddede veya komşu bir binada gölgenin nereye düşeceğini görmek için bir 3D modelin plan görünümünü oluşturabilirsiniz.

Ancak mevcut render, bina detayını göstermek için daha fazla dikkat gerektiriyor. Bir sorun, gölgelerin çok koyu olması ve binanın bazı özelliklerini gizlemesidir. Bu özellikleri ortaya çıkarmak için ortam ışığı ekleyeceksiniz.

Gerçek dünyada, yerden çok fazla ışık yansır. Modelin altından parlayan uzak bir ışık ekleyerek bu yansıyan ışığı simüle edebilirsiniz. Uzak bir ışık, bir nokta ışığı ile bir spot ışığı arasındaki bir haç gibidir. Güneş gibi, uzaktaki ışık da bir noktasal ışık kaynağıdır, ancak o kadar uzaktadır ki ışınları temelde paraleldir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir